Czyli wydarzenie Kawa w Muzycznym, z udziałem aktorów i malarki Magdy Benedy.

W ostatnią sobotę listopada w Foyer Dużej Sceny odbyło się spotkanie ze stałymi Widzami gdyńskiego Muzycznego. Tym razem ich wizyta miała wyjątkowy wydźwięk, ponieważ postanowiliśmy wspólnie obejść 65-lecie Teatru Muzycznego.

Nasze „urodziny” uświetniła trójmiejska malarka Magda Beneda. Artystka namalowała swoją wizję gdyńskiego Muzycznego – odsłonięty tego dnia obraz mogą Państwo podziwiać w Foyer Dużej Sceny. Widzowie mieli możliwość wysłuchania krótkiej rozmowy z Magdą Benedą oraz bezpośredniego kontaktu z malarką. Na pamiątkę tego wydarzenia stworzyliśmy limitowaną serię pamiątek (porcelanowych kubków i dedykowanych notesów), które mogą nabyć Państwo w sprzedaży stacjonarnej.

Drugą cześć spotkania postanowiliśmy poświęcić wspomnieniom – prowadzące Sylwia Firańska i Katarzyna Kurdej w towarzystwie stałych Widzów poprowadziły rozmowę z aktorkami Dorotą Kowalewską i Karoliną Merdą, aktorami Jakubem Brucheiserem, Rafałem Ostrowskim i Krzysztofem Wojciechowskim oraz emerytowanym aktorem Krzysztofem Stasierowskim – wspominkowa pogawędka o funkcjonowaniu teatru na przestrzeni lat zaangażowała Widzów, którzy wzięli udział w aktywnej rozmowie z Zespołem, za co bardzo dziękujemy. Spotkanie uatrakcyjniły musicalowe utwory zaśpiewane przez Karolinę Merdę i Krzysztofa Wojciechowskiego.

Staramy się, aby nasze coroczne spotkania z miłośnikami Muzycznego stały się tradycją. Po dwóch udanych wydarzeniach mamy ochotę na więcej i obiecujemy, że będziemy starać się utrzymywać pozytywne relacje z Widzami, którzy są nieodłączną częścią teatralnego życia – dziękujemy!