Edukacja

TEATR MUZYCZNY JUNIOR

działamy od 1991 roku zgodnie z naszą ideą:

POZNAJ SIEBIE-BĄDŹ SOBĄ-POWIEDZ COŚ OD SIEBIE

 

 

SEZON 2017/18

 

Nowy sezon warsztatowy zaczynamy w październiku 2017.

Zapraszamy dzieci utalentowane wokalnie i tanecznie
m.in. na warsztaty musicalowe "Junior Musical" i warsztaty tańca "Dziki Junior".

Zgłoszenia do dnia 29 września 2017 na adres: teatrjunior@muzyczny.org 

 

Nowość 

Ogłaszamy nabór na warsztaty tańca

„BREAK DANCE” - dla chłopców!!! w wieku 9-18 lat

prowadzi Patryk Gacki

video: https://www.facebook.com/DzikiStyl/videos/1384592164909626/

 

JUNIOR MUSICAL

warsztaty musicalowe dla tych, którzy chcą śpiewac i tańczyć, rozwijać swoje talenty artystyczne jednocześnie doświadczając radości tworzenia. Oprócz umiejętności warsztatowych, wokalnych, tanecznych i aktorskich, będziecie mogli spróbować swoich sił w tworzeniu elementów spektaklu – scenariusz, choreografia, scenografia. Celem warsztatów będzie zachęta do kreatywnego podejścia do sztuki w kontekście wykorzystania ogromnego potencjału człowieka w dokonywaniu zmiany w sobie i wokół siebie.

Prowadzą: Jerzy Michalski, Małgorzata Ryś, Hanna Woźniak

 

 

Warszaty odbywać się będą w trzech grupach wiekowych : 7-9 lat, 10-12 lat, 13-15 lat.  

PLAN ZAJĘĆ

sobota 13.3o – 15.3o  III  grupa  13-15 lat

sobota 14.oo - 16.oo II grupa (grupy zeszłoroczne) 10-12 lat

niedziela 10.oo – 11.45    I  grupa      7-9 lat

niedziela 12.oo – 14.oo    II grupa (nowe osoby)  10-12 lat  

 

koszt za semestr 450 zł

 

 

Młodzież powyżej 15 lat może wziąć udział w warsztatach aktorskich Teatru OFF JUNIOR, info: baduszkowcy@wp.pl. (info na dole strony)

 

 

DZIKI JUNIOR

to teatr tworzony z dziećmi i młodzieżą, którego celem jest pobudzenie kreatywnego działania i ekspresji, nauka tańca i uwrażliwienie młodych osób na różne techniki i podejścia do materii tańca. Dziki Junior założony został przez Wioletę Fiuk oraz Patryka Gackiego-zawodowych tancerzy i choreografów prowadzących teatr tańca DzikiStyl Company.

Prowadzi Wioleta Fiuk

 

 

DzikiStyl Company to teatr, w którym kładzie się nacisk na pogłębioną refleksję nad tańcem, tworzenie  kontekstu dla choreografii oraz wytwarzanie indywidualnej, wyrazistej tożsamości ruchowej.Artyści realizują cele poprzez połączenie autorskiej techniki tańca z ładunkiem emocjonalnym, który oddawałby skomplikowaną sytuację współczesnego człowieka.Znajduje to  odbicie nie tylko w tematach jakie podejmują, ale także w materiale choreograficznym łączącym balet z  elementami modern dance, breaking i aktorstwa.         

Do tej pory DzikiStyl przygotował spektakle w reżyserii Patryka Gackiego m.in.: Uchodźcy/ Testigo documentary, Radio Żelaza, Streetwise,7.2, Wacław N.-prezentowane w ramach kolejnych edycji Gdańskiego Festiwalu Tańca oraz The Pale Fox, który grany był na deskach Teatru Muzycznego im. D. Baduszkowej w Gdyni. Założyciele grupy opracowują także ruch sceniczny w teatrach dramatycznych. Wśród spektakli, które współtworzyli można wymienić: Marry Page Marlow, Faraon, Czarownice z Salem, Nie- Boska Komedia, Wielka Improwizacja w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku, Lepszy Świat w Lubuskim Teatrze w Zielonej Górze, Kupiec Wenecki w Teatrze im. Bogusławskiego w Kaliszu. Produkcje odbyły się we współpracy z reżyserami: Adamem Nalepa i Jakubem Roszkowskim.

 

 

Warsztaty tańca DZIKI JUNIOR prowadzone są w PONIEDZIAŁKI , w trzech grupach wiekowych:

g. 16.3o – 17.3o  (gr.I) , 17.3o - 18.3o (gr.II)       grupa 6 - 9 lat          koszt 300 zł za semestr

g. 18.3o-20.oo                      grupa 10 - 14 lat        koszt 400 zł za semestr

  g. 20.oo – 21.3o                    grupa 15+ lat             koszt 500 zł za semestr  

 

 

Zajęcia trwają dwa semestry i są zakończone pokazem na profesjonalnej scenie Teatru Muzycznego w Gdyni.

 

 

 

 


nr.konta

19 1030 1508 0000 0008 0109 4112

adres:            

Teatr JUNIOR 

Plac Grunwaldzki 1

81-372 Gdynia

tytułem:       

należy wpisać  JUNIOR MUSICAL oraz IMIĘ I NAZWISKO UCZESTNIKA

 

W ciągu 26 lat działalności pokazaliśmy na scenach Teatru Muzycznego ponad 30 musicali z udziałem młodych artystów w wieku 8-19 lat, m.in.: „Brat Jacques”, „Spotkanie z Małym Księciem”, „Koty i cała reszta”, „Arbuzowy smok”, „Małpą być”, „Szach i Papuga”, „Pobudka” (2015), „Codzienne Jasełka Aniołka i Diabełka” (wznowienie 2016), oraz kilka spektakli tańca współczesnego i koncertów. Fragmenty niektórych z nich można zobaczyć na naszym kanale youtube.com, oraz poniżej:

 

Pobudka 

 

https://www.youtube.com/watch?v=YBCUbbWHacM

https://www.youtube.com/watch?v=PIwcogi0giE

 

Jasełka 2016

 

https://www.youtube.com/watch?v=neWqQnOZdS8&feature=youtu.be

 

JUNIOR MUSICAL- pokaz kończący II semestr sezonu 2016/17 "Nasz kolorowy świat", grupa 7-9 lat 


https://youtu.be/mdI7xhIN7vw

 

JUNIOR MUSICAL- pokaz kończący II semestr sezonu 2016/17 "Kraina szczęśliwego dzieciństwa", grupa 10-12 lat 


https://youtu.be/G9pHD7wBXkI

 


 

DZIKI JUNIOR

 

 

https://www.facebook.com/DzikiStyl/videos/1401223859913123/?hc_ref=ARRZ8iwhFFsDhayPx1AXgKXlRM23fRzgA0eGBLkXKoGjbgDnNI-ApfHmH-q6GtzcN90

 


 

 

kierownik edukacyjny i artystyczny Teatru Muzycznego JUNIOR

 

Małgorzata Ryś

 

tel. 58 7855815

 

adres e-mail: teatrjunior@muzyczny.org

 

Teatr Muzyczny w Gdyni, Plac Grunwaldzki 1,

 

 

wejście służbowe od strony Kamiennej Góry

 

Prosimy o punktualne przychodzenie na zajęcia.

 

Na teren Teatru mogą wejść tylko uczestnicy warsztatów.

 

Nasz kanał 

 

 


 


 

 

 

„CO CIĘ PORUSZA” - Teatr Muzyczny Junior i gdyńskie Gimnazjum nr 11 w projekcie warsztatów tańca realizowanym we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu MYŚL W RUCHU 2017  

W sobotę 9 września 2017 zaczęły się warsztaty tańca nowoczesnego dla uczniów gdyńskiego Gimnazjum nr 11 im. Polskich Noblistów (Szkoła podstawowa nr 51) organizowanych przez Teatr Muzyczny im. Danuty Baduszkowej.

Warsztaty mają na celu przybliżyć uczestnikom różne języki tańca poprzez umożliwienie im czynnego uczestnictwa w procesie powstawania dzieła choreograficznego. Warsztaty składają się z części teoretycznej, w której uczestnikom przybliżona zostanie twórczość takich osobowości jak m.in: Wacław Niżyński, Isadora Duncan, Marta Graham, Pina Bausch, a także zagadnienia z psychologii twórczości dotyczące kreatywnego myślenia, szybkiego zapamiętywania, czy radzenia sobie ze stresem.

Część praktyczna warsztatów będzie dotyczyła nauki technik tańca: balet, taniec współczesny, taniec streetowy oraz techniki charakterystycznej dla teatru tańca Dzikistyl Company.

Celem zajęć jest zbudowanie materiału choreograficznego pod kątem tematu przedstawienia, uwrażliwienie uczestników na różne podejścia do ruchu i trudności jego wykonania, wyzwolenie twórczej wyobraźni ruchowej, przygotowanie do aktywnego udziału w kulturze i otwarcie drogi do wyboru techniki tańca właściwej dla każdej osobowości.  Ważnym założeniem projektu jest zaproszenie dziadków uczestników do czynnego wzięcia udziału w kilku wcześniej przygotowanych scenach w celu zbudowania poczucia wspólnego uczestniczenia w sztuce.

Warsztaty prowadzą: Wioleta Fiuk, Patryk Gacki, Mikołaj Wieczór.

Efektem końcowym warsztatów będzie spektakl prezentowany na Nowej Scenie Teatru Muzycznego, planowany na 27 listopada 2017, którego twórcami są prowadzący warsztaty (Dzikistyl Company). 

 

 

 

 

Warsztaty aktorskie

WARSZTATY AKTORSKIE Teatr Off Junior

 

Zajęcia rozpoczną się w niedzielę 1 października. 
Zapraszamy do naszej grupy wszystkich chętnych - młodzież i dorosłych.

Efektem końcowym naszej pracy będzie spektakl "Ferdydurke" W. Gombrowicza na scenie Teatru Muzycznego w Gdyni (końcówka maja 2018).

adres grupy na FB - https://www.facebook.com/groups/601227253248592/

wiek uczestników: powyżej 16 lat

zajęcia w niedzielę, godz. 11.oo - 14.oo

prowadzi: Marek Richter

zapisy i szczegółowe informacje: baduszkowcy@wp.pl

 

Zajęcia mają na celu oprócz dramy, która stawia na rozwój i wzbogacanie człowieka, pokazanie profesjonalnego warsztatu aktora. Każde zajęcia są inne, urozmaicone tak, aby zachęcały do dalszej pracy. Wszystkie zajęcia, niezależnie od charakteru i tematyki, mają pobudzać ekspresję twórczą uczestników, uczyć koncentracji i skupienia, rozwijać wyobraźnię (kreatywne myślenie) i wrażliwość, zachęcać do pracy nad sobą. Osobliwy trening na zajęciach, powinien zaspokoić potrzeby intelektualno-poznawcze, czyli poznanie samego siebie, poprzez ekspresję dramatyczną i kontemplację w grupie. Poznanie reakcji innych ludzi, potwierdzenie swojej wartości i akceptację przez grupę. Pozwoli zaspokoić potrzeby estetyczne, oderwać się od codziennej rzeczywistości, zdobyć nowe różnorodne doświadczenia, zyskać umiejętności i poznać w praktyce zasady sztuki aktorskiej. Praca w teatrze i przed kamerą.

 

Warsztaty tańca DZIKI JUNIOR, sezon 2016/17

 

Grupa 2

Grupa 3

Pobudka

  • Partnerzy

  • Partnerzy medialni