Elbląska Orkiestra Kameralna ma zaszczyt zaprosić Państwa na największe kursy mistrzowskie w północnej Polsce - „Elbląg Music Masterclass”. Jest to inicjatywa, która już po raz piąty będzie gościć w Elblągu młodych muzyków z Polski i zagranicy. 

Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 03.07 - 12.07. 2026 roku. 

W ramach tego międzynarodowego projektu odbędzie się szereg wydarzeń skierowanych do najbardziej utalentowanych, młodych muzyków z Polski i świata. Uczestnicy będą mogli wziąć udział w kursach mistrzowskich prowadzonych przez pedagogów światowej klasy: Jakub Jakowicz (skrzypce), Jarosław Nadrzycki (skrzypce), Katarzyna Budnik (altówka), Magdalena Bojanowicz (wiolonczela), Marek Romanowski (kontrabas)oraz Anna Duczmal-Mróz (dyrygent). 

Po raz piąty uczniowie szkół muzycznych I i II stopnia, a także studenci i absolwenci akademii muzycznych zyskają możliwość zaprezentowania swoich umiejętności uznanym pedagogom. Przedsięwzięcie ma kompleksowy charakter - uczestnicy będą brali udział w warsztatach kameralnych, warsztatach fizjoterapeutycznych oraz w wykładach na temat budowania marki artysty. Dodatkowo uczestnicy będą mieli okazję wystąpić podczas recitali, a tym samym zaprezentować się szerokiej publiczności. Odbiorcom daje to możliwość odkrywania nowych, obiecujących artystów.

W ramach wydarzenia odbędzie się także konkurs „Młodego Wirtuoza”, którego zwycięzcy wystąpią jako soliści, wspólnie z Elbląską Orkiestrą Kameralną na koncercie finałowym. 

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami na temat „Elbląg Music Masterclass” na stronie internetowej: https://www.elblagmasterclass.pl/pl

Zapisy na „Elbląg Music Masterclass” odbywać się będą do 31.05.2026 r. za pośrednictwem formularza na stronie internetowej.