Prace malarki można oglądać w foyer Dużej Sceny.

Od dziś Widzowie z biletem na spektakl Dużej Sceny na konkretny dzień będą mogli podziwiać w Foyer kolejne prace malarskie, wystawione dzięki współpracy z Art in House - Dom Aukcyjny i Galeria Online 
 
Autorką jest Klaudia Choma - urodziła się w 1988 roku. Jest absolwentką Wydziału Malarstwa warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. W roku 2015 uzyskała dyplom magisterski w pracowni prof. Stanisława Baja, z kolei aneks do dyplomu przygotowała w Pracowni Struktur Wizualnych Profesora Jacka Dyrzyńskiego. Studia artystyczne rozpoczęła w 2009 roku w Europejskiej Akademii Sztuk w Warszawie na Wydziale Grafiki w pracowni Profesora Ryszarda Osadczego.
 
Cykl zwierzęcy Klaudii Chomy to portrety wykonane z psychologiczną zaciętością: każde ze stworzeń występuje na płótnie jako pierwszoplanowy bohater wyodrębniony z bezczasowego, mglistego tła. Nawet najmniejsze z istot żywych zdają się opowiadać swoją własną historię, zaś ich prezencja przekonuje o niebanalnej osobowości i charakterze. Widz nie odnajdzie w obrazach artystki silnych kontrastów światło-cieniowych czy wyrazistego linearyzmu: światło i modelunek poprowadzone są miękko i delikatnie. Naturalna, swobodna kompozycja zmierza ku asymetrii, zaś jej dynamika osiągnięta zostaje poprzez antagonizm pomiędzy fakturowo potraktowanym, monochromatycznym tłem a realistycznym, pełnym ekspresji obiektem. To właśnie drugi plan – opracowany szaro-ziemistymi impastami – jest wspólnym mianownikiem wszystkich prac warszawskiej malarki, nadając im wyraz odrealnienia i melancholii.
 
Jeśli któraś z prac szczególnie się Państwu spodoba, Dom Aukcyjny prosi o kontakt: Alicja Stasiak - 514707724.