Spektakl zostanie zrealizowany w ramach Projektu Inicjatyw Aktorskich. Spotkanie z naszymi artystami (i nie tylko) w repertuarze innym niż zazwyczaj odbędzie się na Nowej Scenie.

„Chopin Wiwisekcja” Spektakl jest impresją na temat muzyki Fryderyka Chopina, a także wglądem w życie prywatne, psychikę i emocjonalność kompozytora. Scenariusz skonstruowany jest z fragmentów osobistego dziennika i listów Chopina do George Sand, Solange Clésinger, rodziny i przyjaciół oraz 9 pieśni. Słowa zawarte w korespondencji dają obraz rzeczywistości tamtych lat, ukazują problemy, z którymi mierzył się legendarny mistrz fortepianu, pozwalają poczuć dogłębnie człowieczeństwo i duszę samego Chopina. Pieśni, zaaranżowane z wrażliwością i wyczuciem formy wybitnego trójmiejskiego pianisty jazzowego i kompozytora – Michała Ciesielskiego, są odzwierciedleniem muzycznej drogi Chopina, komentarzem do Jego życia, nawiązaniem do XIX-wiecznych realiów, a jednocześnie elementem przenoszącym naszą percepcję do współczesności. Spektakl jest zawieszony pomiędzy tym co dawne i minione, a tym co nieprzemijalne i powtarzalne. Słowem, które najlepiej definiuje ten autorski projekt jest eklektyzm - pomieszanie przeszłości i teraźniejszości, wymieszanie form, stylów, epok…

Na scenie zobaczymy: Karolinę Trębacz (wokal), Karolinę Merdę (wokal), Katarzynę Kurdej (wokal), Annę Tomaszuk (George Sand/ Solange Clésinger) Mateusza Deskiewicza (Fryderyk Chopin) oraz przy fortepianie Michała Ciesielskiego.

Scenariusz i reżyseria - Katarzyna Kurdej
Aranżacje - Michał Ciesielski
Światło - Bartosz Wolak
Nagłośnienie - Tomasz Warczak

Zapraszamy do zakupu biletów: https://bit.ly/39AH7l0