Wayne Fawkes urodził się w Leeds (Wielka Brytania) a obecnie wraz z rodzina mieszka w Austrii. Rozpoczął swoja karierę jako śpiewak i tancerz w londyńskim West Endzie, gdzie brał udział w różnych, wielkich spektaklach. Jego droga zawodowa zaprowadziła go do zajmowania się choreografią i kierownictwem artystycznym, między innymi także i przy licznych produkcjach telewizyjnych w Wielkiej Brytanii i innych krajach europejskich. W wieku 30 lat został dyrektorem rezydentem pracującym dla Andrew Lloyd Webbera.

W 2000 roku został koordynatorem artystycznym wielkiego wydarzenia londyńskiego: Millennium Dome. W tym samym roku został dyrektorem artystycznym Notre Dame de Paris zajmując się także produkcjami w różnych innych językach.

Niedługo później, czyli w 2004 roku Wayne Fawkes zostaje dyrektorem artystycznym musicalu Don Juan.

W 2007 kieruje swoją pierwszą produkcją Butterflies, która została zaprezentowana w Pekinie.

 

W 2011 Wayne kieruje swoją największą dotychczasową przygodą, czyli Odysseo di Cavalia, z którą aktualnie nadal odbywa tournée w Ameryce.  

Wayne Fawkes urodził się w Leeds (Wielka Brytania) a obecnie wraz z rodziną mieszka w Austrii. Rozpoczął swoją karierę jako śpiewak i tancerz na londyńskim West Endzie, gdzie brał udział w różnych, wielkich spektaklach.

Jego droga zawodowa zaprowadziła go do zajmowania się choreografią i kierownictwem artystycznym, między innymi także i przy licznych produkcjach telewizyjnych w Wielkiej Brytanii i innych krajach europejskich.

W wieku 30 lat został dyrektorem rezydentem pracującym dla Andrew Lloyd Webbera.

W 2000 roku został koordynatorem artystycznym wielkiego wydarzenia londyńskiego: Millennium Dome. W tym samym roku został dyrektorem artystycznym Notre Dame de Paris zajmując się także produkcjami w różnych innych językach.

Niedługo później, czyli w 2004 roku Wayne Fawkes zostaje dyrektorem artystycznym musicalu Don Juan.

W 2007 kieruje swoją pierwszą produkcją Butterflies, która została zaprezentowana w Pekinie.

W 2011 Wayne kieruje swoją największą dotychczasową przygodą, czyli Odysseo di Cavalia, z którą aktualnie nadal odbywa tournée w Ameryce.