Iwona Runowska

Absolwentka Państwowej Szkoły Baletowej im. Romana Turczynowicza w Warszawie. Studentka Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie, Wydział Edukacji Muzycznej, specjalność Pedagogika Baletu.

 

W latach 1984–1985 była związana z Państwowym Zespołem Pieśni i Tańca „Mazowsze”.

 

W latach 1985– 1988 była tancerką Teatru Wielkiego w Warszawie. Występowała w premierowej obsadzie musicalu Metro, z którym była na Broadway Minskoff Theater.

 

Stypendystka Joel Hall Dancers & Center.

 

Współtwórca choreografii widowisk komercyjnych (Gala „Teraz Polska”- Sala Kongresowa, otwarcie Międzynarodowych Igrzysk Polonijnvch - Lublin 2000, 10 lat TV Polonia -Teatr Polski, Festiwal Sopot 2003, Sylwester w Dwójce 2003).

 

W Teatrze Muzycznym Roma twórca choreografii do spektakli: „Grease”, „Musicale, ach te musicale”, „Koty”,„Akademia Pana Kleksa”, „Najlepsze z Romy”.

 

Autor i współautor chorografii: „Jak wam się podoba” Teatr Dramatyczny, „Błądzenie” Teatr Narodowy w Warszawie, „Carmen” Operetka Gliwicka, „Loteria na mężów, czyli Narzeczony nr 69” Operetka Krakowska, „Oto idzie Panna Młoda” Teatr Komedia, „Kopciuszek” Opera Nova w Bydgoszczy. „Hrabia Luksemburg” Teatr Muzyczny w Lublinie, „Czarnoksiężnik z Krainy Oz” Teatr Słowackiego w Krakowie,„Magiczny sklep z zabawkami” Teatr Palladium, „Rusałka” Opera Nova w Bydgoszczy, jak również Koncertów Sylwestrowo - Noworocznych w Operze Novej w Bydgoszczy.

  • Partnerzy

  • Partnerzy medialni